ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9625274
*
nr 962 5274
Spegel
rotting / läder, dia 42
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 20:51:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 21:51:19
1
100 kr
17/5 07:44:46
2
500 kr
17/5 09:05:02
1
250 kr
17/5 09:05:02
2
300 kr (Budbetjänt)
17/5 09:05:13
1
400 kr
17/5 09:05:13
2
450 kr (Budbetjänt)
18/5 00:52:08
3
500 kr
18/5 00:52:08
2
500 kr (Budbetjänt)
18/5 00:52:42
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: läder rotting skinn spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 962 5274
Spegel
rotting / läder, dia 42
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 21:51:19 | 1 | 100 kr |
17/5 07:44:46 | 2 | 500 kr |
17/5 09:05:02 | 1 | 250 kr |
17/5 09:05:02 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
17/5 09:05:13 | 1 | 400 kr |
17/5 09:05:13 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
18/5 00:52:08 | 3 | 500 kr |
18/5 00:52:08 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
18/5 00:52:42 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: läder rotting skinn spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14